/Files/images/0.png

Шановні батьки!

На даній сторінці Ви знайдете цікаві завдання (в тому числі - творчі) за різними освітніми лініями Базового компоненту дошкільної освіти, які можна виконати разом зі своїми малюками у період вимушеного карантину.
10 розвиваючих уроків в YouTube для дошкільників
Мультфільми українською мовою. Світ,у якому ти живеш

Логіко-математичний розвиток

Спортивна математика. Зарядка для малят
Геометричні фігури для дітей
Кольори для дітей. Вивчаємо кольори українською мовою.
Цікаві завдання для дітей

Мовлення дитини

Говоримо українською. Як звернутися до незнайомої людини
Дитячі пісні та мультики українською мовою для мовленнєвого розвитку дітей
Розвиваємо дикцію: 45 скоромовок для дітей від 2 років
Казка про день матері | Казки для дітей українською мовою

Дитина у природному довкіллі

Місяці та пори року
Планети Сонячної системи
Тварини лісу України та світу
Вивчаємо комах
Дуже корисно - овочі (українською мовою для дітей)
Безпека дитини у побуті
Уроки обережності - Побутові прилади
Уроки обережності - Гострі предмети

Фізичний розвиток

Фізкультхвилинка для дітей " Вверх-вниз". З любов'ю до дітей
Пальчикова гімнастика дітей 1-3 років
Весела фізкультхвилинка

Художньо-продуктивна діяльність

Ліпимо тварин із пластиліну
16 крутих ідей малювання для дітей
Вчимо дітей малювати: 20 унікальних технік, доступних кожному з батьків
Добірка поробок разом із малюком

Вправидля дітей для розвитку мовлення

Граємось із дітьми: 40 цікавих ідей відпочинку всією сім'єю

Допоможіть дитині оволодіти вірною вимовою

Вправи на розвиток мовного дихання.

1. Дмухання на папірці: папір нарізати дрібненькими клаптиками і запропонувати дитині дмухати на них.

2. Перекочування силою видихуваного повітря ватної кульки на поверхні столу.

3. Дмухання на паперові кораблики, що плавають у мисці або у ванні з водою.

4. Гра «Дми на метелика». Виготовити паперового метелика, прив’язати його до палиці, тримати у дитини над головою і запрпонувати дмухати на нього.

5. Здування кульбаби на прогулянці, надування кульок, дитячих гумових іграшок, прокочування олівців силою видихуваного повітря.

Вправи для розвитку рухомості губ.

1. «Побудувати паркан»: посміхнутись, щоб було видно передні верхні і нижні зуби.

2. «Зробити трубочку»: витянути закриті губи вперед трубочкою.

Артикуляційні вправи

Казка про веселий язичок.

«Жив був веселий язичок. Жив він у своєму будиночку. А будиночок цей – рот. Будиночок відкривався і закривався. Ось так! (Дорослий показуЄ, пропонуЄ дитині відкрити і закрити рот). Язичок то вибіжить з будиночка, то знову сховаЄться в ньому. (ПропонуЄ дитині повторити.) Язичок усе, що побачить, хоче сам зробити. Побачив, що кошеня хлебче молоко, і собі став хлебтати. Ось так! Покажи, як це робить язичок.

Після цього язичок робить вправи:

„Лопаточка”. Широкий язик висунути, розслабити, покласти на нижню губу. Слідкувати, щоб язик не тремтів. Утримувати 10-15 с.

„Неслухняний язичок”. Широкий язик покласти на нижню губу та промовляти “пя-пя-пя”, неначе похлопувати свій “неслухняний язичок” верхньою губою.„Чашечка”. Рот широко відкрити. Широкий язик підняти угору. Потягнутися до верхніх зубів, але не торкатися їх. Утримувати в такому положенні 10-15 с.„Голочка”. Рот відкрити. Язик висунути далеко вперед, напружити його та зробити вузьким. Утримувати в такому положенні 15 с.

„Гірка”. Рот відкрити. Бокові краї язика притиснути до верхніх кутніх зубів. Кінчиком язика доторкнутися до нижніх передніх зубів. Утримувати в такому положенні 15 с.„Трубочка”. Висунути широкий язик. Бокові краї язика завернути угору. Подмухати в отриману трубочку. Виконувати в повільному темпі 10-15 разів.„Годинник”. Висунути вузький язик. Тягнутися язиком поперемінно праворуч – ліворуч. Рухати язиком з куточка рота в повільному темпі під лічбу. Виконати 10-15 разів.„Конячка”. Присмоктати язик до піднебіння, клацнути язиком. Клацати повільно, сильно. Розтягувати під’язикову зв’язку. Виконати 10-15 разів.„Грибок”. Відкрити рот. Присмоктати язик до піднебіння. Не відриваючи язик від піднебіння сильно відтягнути вниз нижню щелепу. Зробити 10-15 разів. На відміну від вправи „Конячка” язик не повинен відриватися від піднебіння.

„Гойдалка”. Висунути вузький язик. Тягнутися язиком почергово спочатку до носа, потім до підборіддя. Рот при цьому не закривати. Вправа проводиться під лічбу 10-15 разів.„Смачне варення”. Висунути широкий язик, облизати верхню губу та заховати язик у глиб рота. Повторити 10-15 разів.„Змійка”. Рот широко відкрити. Язик сильно висунути уперед, напружити, зробити вузьким. Вузький язик максимально висунути вперед та заховати у глиб рота. Рухати язиком в повільному темпі 10-15 разів.„Маляр”. Висунути язик, рот трохи відкрити. Облизувати спочатку верхню, а потім нижню губу по колу. Виконати 10-15 разів, змінюючи напрям.

Всі вправи виконувати перед дзеркалом під рахунок від 1 до 10 разів, повторювати 3-4 рази.