План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в ЗДО №259 на 2019/2020 н.р.

№ з/пЗаходиТермін проведенняВідповідальний
Нормативно-правове забезпечення
1Створення нормативно-правової бази щодо забезпечення запобігання та протидії булінгуУпродовж рокуЗавідувач Шмельова Н.В.
2Обробка матеріалів «Скриньки довіри» для батьків, педагогів, розгляд на засіданнях педагогічних рад, оновлення інформації на веб-сайті закладу з проблеми запобігання та протидію булінгу4 тиждень місяцяВихователь – методист Байбак Ю.П.
3Невідкладне інформування, уразі виявлення випадку булінгу, відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 № 2657-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»У разі виявлення випадкуЗавідувач Шмельова Н.В.
Робота з педагогамита колективом
4Круглий стіл з елементами тренінгу: «Проблема насильства над дітьми дошкільного віку»Обговорення мультфільму «Вірте у любов, вірте у Різдво»вересеньВихователь-методист Байбак Ю.П.
5Симпозіум: “У нашій групі особливі діти”жовтеньВихователь-методист Байбак Ю.П.
6Психологічна вітальня “Майстерня успіху”: взаємодія вихователя з агресивними дітьмигруденьВихователь-методист Байбак Ю.П.
7Консультація: «Як розв’язати конфліктну ситуацію між дітьми»січеньВихователь-методист Байбак Ю.П.
8Консультація: “Попередження насильства в сім’ї”березеньВихователь-методист Байбак Ю.П.
9Вивчення психологічного клімату в педагогічному колективіквітеньВихователь-методист Байбак Ю.П.
10Тематичний брифінг з переглядом та обговоренням відео сюжетів для педагогів щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів, управління власними емоціями та подолання стресуквітеньВихователь-методист Байбак Ю.П.
11Організація і проведення освітньо-правового тижня, конкурсу плакатів в межах освітньо-правового тижнягруденьВихователь-методист Байбак Ю.П.
12Інформаційно-просвітницькі заходи з учасниками освітнього процесу з питань запобігання і протидії булінгу у координації із службами у справах дітей, підрозділами органів Національної поліції України, громадськими організаціями тощосіченьЗавідувач Шмельова Н.В.
Вихователь-методист Байбак Ю.П.
13Психологічні та соціально-психологічні дослідження за запитами адміністрації, педагогів, працівниківЗа запитомВихователь-методист Байбак Ю.П.
14Організація роботи творчої майстерні педагогів інклюзивних груп.щомісячноВихователь-методист Байбак Ю.П.
Робота з дітьми
15Психологічне вивчення дітей «групи ризику»ГруденьВихователь-методист Байбак Ю.П.
16Бесіда «Мої права та обов’язки»груденьПедагоги
17Організація та проведення занять та бесід, що формують у дітей уявлення про толерантність по відношенню до різних людей, справедливість, порядністьгруденьПедагоги
18Корекційно-розвивальне заняття з дітьми старших груп “Подорож до країни дружби”лютийВихователь-методист Байбак Ю.П.
19Перегляд мультфільму «Жив собі чорний кіт»січеньПедагоги
Робота з батьками
20Активізувати просвітницьку роботу з питань правової освіти серед родин вихованцівПротягом рокуПедагоги
21Забезпечити консультативну допомогу батькам з питань соціально-правового захисту дошкільників (за потребою)Протягом рокуПрактичний психолог, вихователь – методист, педагоги
22Розміщення нормативно-правових документів, телефонів довіри на інформаційних стендах та веб-сайті ЗДО для ознайомлення батьківської громадськостівересеньВихователь-методист Байбак Ю.П.
23Інформаційний буклет «Ні – агресії!» (інформаційні куточки груп)вересеньВихователь-методист Байбак Ю.П.
24Психологічна консультація “Протидія цькуванню в дитячому колективі”листопадВихователь-методист Байбак Ю.П.
25Практикум для батьків “Вправи спрямовані на розрядку гніву та агресії у дитини”лютийВихователь-методист Байбак Ю.П.
26Круглий стіл: «Ось так ми живемо. Обговорення інклюзивних цінностей та толерантного відношення»січеньВихователь-методист Байбак Ю.П.
Вихователі
27Перегляд мультфільму «Про пташок»березеньПедагоги