У зв'язку з сезонною захворюваністю в осінньо-зимовий період, діти часто хворіють на вітряну віспу, тому для Вас батьки ця консультація./Files/images/ветрянка.jpg

Вітряна віспа — це гостре інфекційне захворювання, яка супроводжується підвищенням температури тіла таплямисто-папульозно-везикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках.ЕтіологіяЗбудник вітряної віспи — вірус, у навколишньому середовищі нестійкий.

Симптоми вітряної віспи

Протягом захворювання виділяють наступні періоди, кожен з яких характеризується своєю специфічною симптоматикою.
  • Інкубаційний період. Це часовий проміжок, який починається з моменту проникнення вірусу вітряної віспи в організм дитини. Закінчується він у середньому через 12-14 днів (мінімально – через 5, максимально – через 21). Головною ознакою його закінчення вважається поява перших видимих ​​симптомів захворювання.
  • Продромальний період. Як правило, при вітрянці його тривалість не перевищує 1-2 днів. Він характеризується появою у пацієнта загальних неспецифічних симптомів інтоксикації (підвищення температури, озноб, підвищене потовиділення, стомлюваність, пригніченість настрою). Дитина часто відмовляється їсти, може ставати примхливим. На прогулянці швидко втомлюється і проситься додому.
Крім цього у малюка значно знижується апетит; в результаті токсичної дії вірусу на нервову систему може з’являтися блювота, яка не приносить полегшення. У деяких пацієнтів продромального періоду може не бути.
  • Поява висипань на шкірі. У більшості випадків воно супроводжується максимальним підвищенням температури тіла. Важливим є той факт, що патологічні елементи на шкірі з’являються як би хвилями, тобто після стихання першої хвилі висипань слідує друга.
Як правило, перші морфологічні елементи на шкірі з’являються в області голови (її волосистої частини), а також на спині. У подальшому висипання можуть виявлятися не тільки на будь-якій ділянці шкіри, але і на слизових оболонках рота або очей. Шкіра стоп, а також долонь ніколи не уражається патологічним процесом.
Слід враховувати той факт, що характерний висип на шкірі у вигляді бульбашок ніколи не виникає в перші дні захворювання. Висип при вітряній віспі проходить наступні метаморфози:
  • пляма.Її поява обумовлена ​​локальним розширенням судин мікроциркуляторного руслу в тому місці на шкірі, куди відбулося впровадження збудника. Розміри цих плям не перевищують 5-6 мм, вони не підвищуються над рівнем решти шкіри і мають чіткі краї;
  • бульбашка.З’являється на тому місці, де раніше була пляма через 5-6 годин від моменту появи на шкірі першого морфологічного елементу. Вмістом бульбашки є серозна (прозора) рідина, де у великих концентраціях містяться культури вірусу. Якщо ж відбувається нагноєння, то можуть уражатися шари шкіри які лежать глибше і тоді формуються потворні шрами;
  • скоринка.Через деякий час покришка бульбашки розривається, вміст його виливається назовні, а на тому місці, де розташовувався первинний морфологічний елемент, утворюється скоринка.
Нові висипання можуть з’являтися на шкірі практично щодня протягом 3-5 днів. Тому у пацієнта є різні варіанти морфологічних елементів: і плями, і бульбашки, і скориночки.
Кiлькiсть переглядiв: 1613