ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ ВІД НЕБЕЗПЕКИ ВЗАЄМОСТОСУНКІВ З НЕЗНАЙОМИМИ ОСОБАМИ?

Така небезпека, дійсно, існує. Дитина старшого дошкільного віку повинна добре знати, що до неї можуть підійти старші діти, незнайомі дядечка та тітоньки з найспокусливішими та заманливими, але небезпечними, пропозиціями. Щоб вберегти дитину від цієї небезпеки, слід розвивати в ній інтуїцію, спостережливість, концентровану увагу. З цією метою розповідайте своєму малюку про те, що означають жести, міміка, рухи людей; як вони відображають характер і миттєві настрої оточуючих. Разом зі своєю дитиною обігравайте ситуації: «Давай обійдемо насторожену або злу людину», «Хто найшвидше відшукає добрі, лагідні очі?», «Як вчора увечері тато виказав свою любов до тебе?» і таке інше. Використовуйте казки і оповідання. Народ здавна складав казки, у яких показував, як Лисиця обхитрила довірливого Колобка, простодушні козенята впустили у дім вовка, а Коза-Дереза вигнала доброго Зайчика з власної домівки. Список казок можна продовжити. Просто мамам і татам на прикладі казкових героїв потрібно вчити дітей обережності.

/Files/images/нез.jpg